Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Szkło pod kominek

Szkło pod kominek

Jeśli chcesz bez obaw korzystać z kominka z żywym ogniem, musisz zabezpieczyć podłogę przed jej przypadkowym zniszczeniem. Iskry wyskakujące z paleniska bezpośrednio na panele czy parkiet, mogą pozostawić na nich brzydkie, trwałe ślady. Szkło pod kominek jest więc praktycznym rozwiązaniem,które ułatwia palenie w kominku i sprzątanie oraz chroni każdy rodzaj podłogi.

Szkło pod kominek - praktyczne zabezpieczenie podłogi

Szkła pod kominek są hartowane, dzięki czemu uzyskują odporność na zarysowania, wysokie temperatury i duży nacisk. Dzięki temu są bezpieczne i wygodne w użytkowaniu. Powstały, by zabezpieczyć podłoże pod kominkiem i okolice paleniska przed iskrami oraz wysoką temperaturą, dlatego szkło pod kominek powinno zakrywać znaczący obszar pod paleniskiem. Szkło nie wymaga trwałego mocowania do podłoża, ponieważ leży pod piecykiem. Jest łatwe do sprzątnięcia w przypadku zabrudzenia, nie matowieje i jest stosunkowo odporne na zarysowania.

Różne kształty i rozmiary szkła pod kominkiem

Szkło można dobrać pod każdy kominek i piecyk wolnostojący. Nie ma więc znaczenia, czy masz kominek zabudowany, czy wolnostojący. Producenci akcesoriów kominkowych proponują szkła okrągłe, półokrągłe, kwadratowe, prostokątne, idealne pod kominki narożne i o nieregularnym kształcie. Kupując szkło pod kominek, warto pamiętać, że musi być ono znacznie większe od samego piecyka, by dobrze zabezpieczało podłogę w okolicy paleniska.

Szkło pod kominek z KOMINEO

Palenie w kominku jest przyjemne, sam kominek jest niebywale estetyczny, a ogień za szybą pięknie doświetla wnętrze. Jednak podczas dokładania do kominka mogą z niego wypaść iskry. Kiedy spadną na drewnianą podłogę lub panele, szybko je zniszczą. Estetyczne, trwałe, odporne na wysokie temperatury i zarysowania szkło pod kominek polecamy wszystkim użytkownikom piecyków. Dzięki nim podłoga będzie zawsze chroniona oraz łatwiej będzie ją posprzątać.

Zaloguj się
Submit
Nie pamiętasz hasła? Załóż konto
Infolinia 22 4 65 95 65
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl